Florbal - kategorie III

11. ledna jsme s výběrem dívek šestých až osmých tříd vyjeli na krajské kolo ve florbalu do Strakonic. Konkurence nás čekala opravdu silná a hned v úvodu je nutno říci, že naše škola rozhodně nehrála druhé housle. Do turnaje postoupilo pět nejlepších škol v jihočeském kraji a hrálo se systémem každý s každým. Čekaly nás tedy čtyři velmi těžké zápasy.

Bohužel jsme doplatili na pozdní příjezd (vlivem velké dopravní nehody za Vodňany), protože holky první utkání se Strakonicemi doslova prospaly. Prohráli jsme 0:4, kdy jsme se téměř nedostali do útoku a v obraně jsme Kláře Moravcové také vůbec nepomohli. Hned po prvním zápase tedy proběhla ostřejší rozmluva mezi celým týmem. To přineslo ovoce hned další zápas, kdy jsme porazili České Budějovice brankou Justýny Janouškové 1:0. Velký podíl na výhřě měla i výborně chytající Natálka Vochozková. Ve třetím zápase jsme narazili na celkového vítěze - školu ze Soběslavi - a nedostali jsme nejmenší šanci (prohra 0:4). V posledním zápase jsme ubránili cennou remízu 0:0, když jsme dokonce sahali po vítězství, ale tyčka soupeřovi branky byla proti. Turnaj byl celkově tak vyrovnaný, že jsme skončili čtvrtí, ale jen jeden gól nás dělil od druhého místa.

Dívky se kromě prvního zápasu nemusí rozhodně za svůj výkon stydět. Trochu nás také srazila šířka našeho kádru, kdy jsme po vystřídání základní pětky už bohužel soupeřům nestačili. Kromě výše zmíněných hráček bych rád pochválil za bojovný a obětavý výkon hráčky z obrany - Báru Klimentovou a Elišku Kolářovou, dále pak naše dvě útočnice Romanu Divokou a Kláru Kartákovou. Ostatní bohužel tento turnaj tak trochu prospali. cheeky