Jazykový pobyt v Londýně

Jazykově-vzdělávacího pobytu v Londýně, který se konal v termínu od 21. - 27. 11. 2015, se zúčastnilo deset žáků naší školy: tři žáci osmých tříd a sedm žáků devátých tříd. Na základě rozřazovacího testu byli žáci rozděleni do příslušné jazykové úrovně: Intermediate a Pre-Intermediate. První den v jazykové škole anglický lektor přečetl jména dětí, které spolu vytvořily tři skupinky, a ty se rozešly do jazykových učeben, kde spolu strávily tři dopoledne výuky anglického jazyka. Témata jazykového kurzu byla různá: stravování v ČR a UK, ubytování v hostitelských rodinách, rodina a práce, prezentace výrobku, památky Anglie, dokončení příběhu, budoucí povolání, druhy sportu, popis směru cesty, životopis, životní výzvy, zvyky a tradice anebo prezentace ČR. Při výuce byly jednotlivé metody práce průběžně měněny, střídala se práce frontální se skupinovou či ve dvojicích, většina hodiny byla věnována dialogu a diskuzi, část také psané formě či čtení s porozuměním (články z časopisů), žákům byly rozdány různé výukové materiály. Na konci kurzu žáci obdrželi závěrečný certifikát o absolvování jazykového kurzu. V rámci pobytu jsme navštívili nejvýznamnější památky hlavního města Londýna: Westminster Abbey, Houses of Parliament, Downing Street, Buckingham Palace, Trafalgar Square, London Eye, Tower of London, Tower Bridge, Millenium Bridge, St. Paul´s Cathedral. Součástí byly také návštěvy muzeí, kde se žáci seznámili s historií, přírodou, kulturními památkami, britským námořnictvem či vědeckými pokroky: Národní galerie, Přírodopisné muzeum, Vědecké muzeum, Námořní muzeum, Museum of London. Středeční odpoledne bylo věnováno výletu do přímořského města Brighton a návštěvě Sea Life Centre. V rámci seznámení se s Londýnem se konala také projížďka lodí po řece Temži.