Softbal - krajské kolo 2015

V posledním květnovém týdnu jsme narychlo získali místo na krajském kole v softbalu, kategorie osmých a devátých tříd. Vzhledem k naprosté zápasové nezkušenosti jsme tento turnaj pojali jako první sbírání zkušeností a vlastně seznámení se s tímto velmi zajímavým sportem. I tak naše škola rozhodně nezanechala špatný dojem. Bohužel rozhodujícím se ukázalo hned první utání, které jsme, i díky nedokonalé znalosti pravidel, prohráli smolně 7:8. Právě tento jeden bod nám nakonec chyběl k postupu do semifinále, tudíž mezi nejlepší čtyři týmy. Naopak jsme museli hrát ve skupině o 5. - 10. místo, kde se nám už tolik nedařilo a skončili jsme nakonec desátí. Přesto byla naše škola organizátory pochválena, neboť jsme byli jedinou školou, která v tomto sportu startovala poprvé. Většinu soupeřů, i těch, kteří měli ve své sestavě závodní hráče, jsme dokázali potrápit. Všichni účastníci si tuto akci pochvalovali a pro deváťáky to bylo jistě hezké zakončení sportovní reprezentace naší školy.

Sestava: Jáchim, Jiráček - 8. roč. ....  za devátý: Pipek, Kubata, Doněk, Malecha, Čupita, Plucarová, Bílková, Voborský