Objednávání žáka do pedagogicko-psychologické poradny (PPP)

S jakými problémy se můžete obrátit na PPP?

• Vaše dítě má výukové, výchovné či zrakové problémy ve škole a opatření realizovaná na vaši žádost ve škole se ukazují jako nedostatečná.
  • Nejste si jisti, zda je vaše dítě připravené pro vstup do ZŠ - posouzení školní zralosti a připravenosti.
  • Máte pocit, že vaše dítě by mohlo do školy nastoupit před dovršením 6. roku - předčasný nástup.
  • Nejste si jisti, na jakou školu by mělo vaše dítě směřovat po ukončení ZŠ - vyšetření profesní orientace.
  • Jste jiš klienty PPP a potřebujete konzultaci, kontrolní vyšetření či posouzení potřeby uzpůsobení přijímacího řízení.

Postup při objednání žáka do PPP:

1. V případě, že vyučující zjistí u žáka speciální vzdělávací potřeby, informuje zákonného zástupce žáka o možnosti zajistit si pro dítě vyšetření v PPP.
  2. Zákonný zástupce podá "Žádost o poradenskou službu", ve které vybere zvolené pracoviště. Odkaz na žádost najdete ZDE.
  3. Do poradny není potřeba další telefonická objednávka - příslušné pracoviště kontaktuje zákonného zástupce a nabídne termín vyšetření.
  4. Pokud je iniciátorem objednání do PPP škola, doporučí PPP zájemci o poradenskou službu, aby tuto školu požádal o vyplnění školního dotazníku, obsahujícího informace o dosavadním průběhu vzdělávání tohoto žáka ve škole. Vyplněný školní dotazník pošle škola se souhlasem zákonného zástupce nezletilého žáka přímo do PPP prostřednictvím datové schránky.
  5. Výstupy z vyšetření v PPP jsou „Zpráva“ a „Doporučení“. Příjemcem „Zprávy“ je zákonný zástupce nezletilého žáka. „Doporučení“ je nezbytnou podmínkou pro stanovení podpůrných opatření při vzdělávání žáka. Toto doporučení se zpracovává pro účely školy, ve které je žák vzděláván a také je této škole zasláno přímo z PPP.
  6. „Doporučení“ škola (třídní učitel, výchovná poradkyně) projedná se zákonným zástupcem.

Odkazy na jednotlivá pracoviště:

PPP Jindřichův Hradec

PPP České Budějovice