Den finanční gramotnosti

Před velikonočními prázdninami jsme se opět zabývali finanční gramotností. Tentokrát jsme dostali za úkol nakoupit potraviny na narozeninovou oslavu. Nejdříve jsme si ve třídě povídali o cenách potravin a zkoušeli odhadnout, kolik stojí. Pak jsme konečně vyrazili na nákup do Kauflandu, kde, rozděleni do skupin, jsme pořídili vše potřebné. Po návratu do třídy jsme si připravili chlebíčky a užili si společné posezení. Nakonec jsme provedli vyúčtování celého nákupu a zjistili jsme, že se v cenách potravin velice dobře orientujeme.

Návštěva městské knihovny

Březen - měsíc knihy tradičně slavíme návštěvou městské knihovny. Letos tomu nebylo jinak. V knihovně jsme si vyzkoušeli vyhledávat knihy pomocí online katalogu, podle autora nebo klíčových slov. Zjistili jsme, že najít takto jakoukoli knihu je velmi snadné. Většina z nás odcházela s vypůjčenou knihou.

Středověk

V den, kdy se předávalo pololetní vysvědčení, se konala akce na téma středověk. V průběhu vystoupení jsme viděli rytířské souboje, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o životě lidí ve středověku a nakonec jsme si mohli prohlédnout zbraně a rytířskou výstroj. Akce se nám velice líbila.

Planetárium

Dne 11. 12. jsme navštívili Hvězdárnu a planetárium prof. Františka Nušla v Jindřichově Hradci. Při živě moderované části pořadu jsme se proletěli galaxií, poznali celou Sluneční soustavu a její planety, různá souhvězdí, mlhoviny, asteroidy a komety. Zhlédli jsme také velmi poutavý film o vzniku vesmíru a protože se během dopoledne krásně vyjasnilo, mohli jsme dalekohledy pozorovat Slunce. Návštěvu planetária jsme si velmi užili a na památku jsme si zakoupili drobné suvenýry.

První sníh

Měli jsme takovou radost z první letošní sněhové nadílky, že jsme museli hned vyrazit ven. Koulovačka byla senzační a sněhulák se taky podařil.

<<  1  2>>