Návštěva výstavy a výtvarný workshop 17. 4. 2024

V rámci hodin výtvarné výchovy se naše třída zúčastnila výstavy Oči dokořán, která prezentovala práce žáků výtvarných oborů ZUŠ z Jihočeského kraje v Domě Štěpána Netolického v Třeboni.
Ve stejný den měla naše třída i výtvarný workshop s jihočeskou malířkou a výtvarnicí Danielou Roule Plockovou na téma nekonvenční život Fridy Kahlo. Nejdříve jsme zhlédli životopisný film o této malířce a pak se snažili sami kreslit svět, jaký viděla tato malířka svýma očima. Workshop nás velmi zaujal a byl pro všechny jistě přínosný.

Divadelní představení Honza málem králem 12. 4. 2024

Návštěva třeboňského divadla je vždy krásným zážitkem...

Dopravní výchova 9. 4. 2024 - závěrečné testy

V úterý 4. dubna 2024 se konal závěrečný kurz dopravní výchovy. Měl ověřit znalosti a dovednosti žáků v oblasti dopravy. Teoretická část proběhla v DDM Třeboň. Nejprve pan instruktor Hlinka zopakoval s dětmi značky a křižovatky. Pak následoval test, který se skládal z dvaceti otázek. Po vyhodnocení jsme se přesunuli na dopravní hřiště, kde probíhala praktická část zkoušky. Kdo úspěšně zvládl teoretickou i praktickou část, dostal v závěru akce zasloužený řidičský průkaz na kolo. A může jezdit sám.

Návštěva jesliček

V povánočním čase nás čekala návštěva kostela sv. Jiljí v Třeboni a prohlídka zdejších jesliček. Zajímavé povídání si pro nás připravil pan Otakar Pytelka, který nás kromě kostela zároveň provedl i prostory přilehlého augustiniánského kláštera a ukázal nám křížovou chodu a rajskou zahradu se studnou. Moc mu tímto děkujeme!

Třídní vánoční besídka

Dne 22. 12. jsme si udělali malou třídní vánoční sešlost. Zahráli jsme si a zazpívali společně koledy. Do školy přišla s kytarou Nikolka a také dorazil Zdeněk se svou harmonikou. Ani jeden z nich se nebál a šel si směle zahrát koledy s houslemi paní učitelky. No a zbytek třídy, ten zpíval. Dárky byly rozdány rychle, neboť každý byl už nedočkavý.
Tak zase za rok.

<<  1  23>>