Tutorské čtení

Tutorské čtení obě třídy dobře znají z předchozích školních roků a na společné vyučování se velmi těšily. Velkou výhodou pro nás letos je, že učebny 3. B a 5. B spolu navzájem sousedí. A tak jsme využili  prostory obou tříd najednou. V pátek 11. ledna se třeťáci promíchali s páťáky a tutorské čtení mohlo začít. A protože páťáci jsou v početní převaze, někteří třeťáci měli tutory hned dva. Všechny dvojice nebo trojice se s chutí daly do práce. Třeťáci četli pohádku O dívce s modrýma očima a páťáci na jejich práci zodpovědně dohlíželi. Po přečtení textu žáci písemně odpovídali na otázky a vyhledávali různá slova (podstatná jména a slovesa) z článku.

Společná hodina se vydařila, líbila se oběma zúčastněným třídám. Bylo to příjemné zakončení celého pracovního týdne.