Pěvecká soutěž - třídní kolo

Do třídního kola soutěže se zapojily všechny děti z 2. B. Na své pěvecké vystoupení se připravovaly doma, na přípravu měly celý týden. Každý žák si vybral libovolnou píseň. Postupně ve třídě zazněly písně lidové i umělé, jednoduché i složitější. Lépe než chlapci si tentokrát jednoznačně vedla děvčata. Nejlepšími třídními zpěvačkami byly vyhodnoceny 4 dívky: Barbora Chmelová (píseň Vlaštovičky), Eliška Zemanová (píseň Stojí hruška v širém poli), Julie Anna Karmazínová (píseň Číhaná) a Petra Zegermacherová (píseň Marjánka). Protože do školního kola mohou postoupit pouze 3 soutěžící ze třídy, bylo nutné jedno děvče vybrat jen jako náhradnici. Bylo opravdu těžké rozhodnout, která z dívek to bude, všechny čtyři zazpívaly výborně. S konečným rozhodnutím pomohla paní vychovatelka Šárka Hrubá. Náhradnicí se stala nakonec Petra. Barbora, Eliška a Julie budou třídu reprezentovat ve školním kole, které se bude konat už ve středu 17. října.

nejlepší zpěvačky naší třídy