Den finanční gramotnosti I.

Ve úterý 28.11. proběhlo na naší škole projektové vyučování o finanční gramotnosti, které se uskuteční vždy dvakrát ročně. opšt jsme pracovali v pěti skupinách.

Na začátku dne jsme si zopakovali, co důležitého už víme o svých fiktivních rodinách. Následně děti nakreslily domácí zvířátka k těmto rodinám, napsaly informace (věk, třída) o svých dětech v rodině a zjistily jejich kapesné, úspory. Pak každá skupina prezentovala svou rodinu. V další části vyučování jsme si vysvětlili pojmy příjem - výdej a společně jsme prošli tabulku rozpočtu na výlet. Poté už každá skupina vyplňovala pracovní list s tabulkou měsíčních příjmů, výdajů a zůstatků svého fiktivního kamaráda. Také jsme si ukázali papírové bankovky platící v ČR a zjistili jsme, které osobnosti jsou na nich. Potom každá skupina složila a nalepila kopii dané bankovky. Na závěr proběhla běhací hra, při které děti vyluštily křížovku s tajenkou.

Práce se dětem povedla i líbila. smiley Druhý den FG bude opět v jarních měsících.