Charakteristika školního vzdělávacího programu

Základní filosofií je, že absolvent školy musí být vybaven nástroji (klíči), pomocí nichž obstojí ve společnosti a ve svém dalším životě. Vzdělávací nabídka je proto velmi pestrá a zároveň umožňuje přizpůsobení osobním potřebám a zaměření každého žáka.

Klíčové kompetence

Klíčové kompetence představují souhrn vědomostí, dovedností, schopností, postojů a hodnot důležitých pro osobní rozvoj a uplatnění našich absolventů v dalším životě. Jsou hlavní prioritou našeho výchovně vzdělávacího působení na žáky.

Vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

Vzdělávání žáků se specifickými vývojovými poruchami učení, tělesně postižených, zrakově a sluchově postižených, žáků s autismem, s poruchami chování, se sociálním znevýhodněním, žáků mimořádně nadaných.

Charakteristika oblasti 1

Oblast je jednou z priorit školy, má stěžejní postavení ve vzdělávacím procesu. Je důležitá pro osvojování poznatků i v dalších oblastech. Je předpokladem pro zvládnutí efektivní komunikace. Jazyková vyspělost je jedním z určujících faktorů úrovně absolventa. Je jedním z prostředků myšlení, sdělování myšlenek a pocitů.

Charakteristika oblasti 2

Oblast je jednou z priorit školy a prolíná se celým vzděláváním a vytváří předpoklady pro další úspěšné studium. Klade důraz na propojení teorie s praktickým životem, osvojení pojmů, algoritmů, termínů, symbolů a jejich použití. Tato oblast vznikla sloučením oblastí matematika a informační a komunikační technologie.

<<  1  2>>

Lyžujeme v Itálii