Vánoční besídka 2022

Ve čtvrtek 22. 12. jsme měli třídní vánoční besídku. Zazpívali jsme si s paní učitelkou koledy, holky předvedly své taneční vystoupení, rozdali dárky. Ve škole nás bylo ale málo, protože je skoro půlka třídy nemocná.
Přejeme všem krásný nový rok 2023

Válečné období v Československu - beseda

Téma válečného období v dějinách naší vlasti nám přišel zpříjemnit svou besedou p. uč. Daniel Somr z 2. st. naší školy. Přinesl na ukázku vojenské uniformy, helmy, ešusy, ale i zbraně a granáty. Poreferoval nám o období osvobození r. 1945, vše jsme si mohli zároveň prohlídnout či vyzkoušet.
Doufáme, že ještě v tomto školním roce stihneme besedu k poválečnému období.

Třeboň vesluje

Dne 26. 1. 2023 se naše škola zúčastnila sportovního klání třeboňských škol v halovém veslování. Na této akci nechyběla ani naše třída. Hlavním závodem byla štafeta 4 x 1 min. na veslařském trenažéru. 5.B sestavila celkem dvě štafety. Zpestřením celé akce byl ještě biatlon - individuální jízda na veslařském trenažéru a střelba z laserové zbraně. O tuto disciplínu byl v naší třídě větší zájem a vyzkoušeli si ho téměř všichni. Akce se nám moc líbila a těšíme se i na další závody.

Tonda obal na cestách

Umíš správně třídit odpad? Na toto téma byla zaměřena beseda Tonda obal na cestách, která v naší třídě proběhla 11. 4. 2023. Naučili jsme se třídit jednotlivé druhy odpadu, řekli jsme si, jaké druhy popelnic v našem městě máme. Pohovořili jsme na téma sběrný dvůr a nakládání s odpadem. Tato beseda byla pro nás velmi zajímavá a přínosná.

Školní výlet

7. 6. se vydala naše třída 5. B autobusem na školní výlet do Prahy. Cílem výletu byla návštěva historické budovy Národního muzea a jeho sbírek. Ke sbírce o pravěku jsme měli i komentovanou prohlídku s lektorkou. Po prohlídce muzea jsme měli krátký rozchod na Václavském náměstí.
Výlet se všem líbil a počasí vyšlo.

<<  1  234>>