Základní škola Třeboň Na Sadech 375

Na Sadech 375, 379 35 Třeboň

Telefon 384 722 392

Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Učitelé 2. stupeň / Písaříková Jana / Německý jazyk / Akce pro žáky

Jihočeský knihomol

Koncem března proběhlo školní kolo soutěže s názvem Bücherwurm Südböhmen aneb Jihočeský knihomol. Do soutěže se přihlásilo 12 žáků z 8. a 9. ročníku. Úkolem soutěžících bylo přečíst krátký úryvek ze zadaného německého textu. Text byl v tomto roce vybrán z knihy Ericha Kästnera "Das doppelte Lottchen". Kniha vypráví o dvou dívkách, které se setkávají na prázdninovém táboře. Brzy se ukáže, že to jsou dvojčata, která byla rozdělena rozvodem rodičů. Na konci prázdnin si dvojčata vymění své role: Luise jako Lotte jede za matkou a Lotte jako Luise odjíždí za otcem, což vede k velkému zmatku pro jejich nic netušící rodiče.

Porota hodnotila především interpretaci, techniku čtení a výslovnost. Nejlepší výkon předvedl Adam Hrbek z 9.B. Na druhém místě skončila Lucie Felixová (9.C) a třetí místo obsadily Tereza Kratochvílová (9.C) a Karolína Mužíková (8.A). Vítěz bude reprezentovat školu v regionálním finále této soutěže v Goethe centru JU v Českých Budějovicích.