Únor - Maškarní bál

Měsíc únor je krátky a zkrátil se nám ještě o jarní prázdniny, na které se těšili všichni žáci. Oslavy masopustu maškarními karnevaly čekaly i nás ve školní družině. Vyráběli jsme masky, karnevalovou výzdobu na chodbu.Společně jsme vyrobili i trojici klaunů z kartonových rour od koberců, která nyní zdobí hlavní vchod do školy.

Přihlásili jsme se i do výzdoby velikonočního stromku na Masarykově náměstí, kterou pořádá Informační a kulturní středisko. Pracujeme na velikonočních vajíčkách z barevného papíru, které pak na konec zalaminujeme, aby je déšť a vítr nezničil. Využíváme raznice s různými motivy srdíček, koleček, kytiček. Děti využívají svou fantazii a zručnost.

V klubovně jsme si nazdobili velikonočně i dveře se zajíčky a okna barevnými vajíčky.

Ti, co nechtějí výtvarně pracovat, využívají ke hře množství nových stavebnic a společenských her.

Maškarní karneval byl vyvrcholením měsíce února. Musím pochválit ty, kteří si přinesli masku a nestyděli se obléknout za piráta, fotbalistu, vlka a jiné pohádkové postavy. Soutěže v hodu míčkem a kroužky na cíl, slalom s míčkem na lžíci, chytání rybiček na udici, židličkovaná, tanec ve dvojici s balónkem a spousty jiných her, zaujalo děti, že nechtěly skončit. Věřím,že byli všichni spokojeni.

Jako každý měsíc i tento jsme navštívili městskou knihovnu, kde si děti vybraly nové knihy a vrátily již přečtené. Naplánovali jsme si novou výzdobu "knihovnického okna". Máme na to celý měsíc březen. Určitě nám pomohou spolužáci z dalších oddělení ŠD.