Leden - Zimní olympiáda

V měsíci lednu probíhala ve ŠD zimní olympiáda, přestože rok 2024 je ve znamení letní olympiády v Paříži. Dveře klubovny nám posloužily jako velká nástěnka, na kterou jsme vylepili vybarvené obrázky zimních sportů. Našli jsme si na stránkách histori OH. Hlavně nás zajímali jednotlivé barvy olympijských kruhů, abychom vymalovali správně olympijskou vlajku. Na vycházce jsme využili posledních zbytků sněhu a "zabobovali" si na plastových talířích. Soutěž v běhu a stopování ve sněhu měla úspěch. Hod sněhovou koulí na strom a do dálky všechny vtáhl do soutěžení, že nevadily ani zmrzlé ruce. Zachránily nás rukavice a teplé kapsy.

Po dlouhé přestávce jsme navštívili městskou knihovnu, kde si děti vybraly nové knihy a vrátily přečtené. Ve výloze naší školy jsme vyzdobili Vánoce za nové obrázky se zimní tématikou a  s novoročním ohňostrojem nad městem. Konečně se nám podařilo vytvořit poslední čtvrtou "hlavu" paní Zimy, která tvoří komplet ročního období Jaro - Léto - Podzim - Zima.