Chýnovská jeskyně

V pátek 2.6. jely obě druhé třídy na školní výlet do Chýnovských jeskyní. Ráno jsme vyráželi od školy objednaným autobusem, všichni přišli včas a správně vybavení. Absolvovali jsme komentovanou prohlídku našich nejstarších zpřístupněných jeskyní (od r. 1868). Všichni jsme zvládli sejít do hloubky 51m po prudkých schodech a zase je vyjít zpět k povrchu. V komplexu jeskyní jsme viděli různé skalní útvary, jako třeba čarodějnici s ohništěm, hlavu draka, čerta a tzv. hrnce. Také jsme pozorovali podzemní tok vody, jehož prameny potapěči stále zkoumají. V posledním úseku chodby jsme mohli prohlédnout a přečíst fotky s informacemi o různých netopýrech žijících u nás. V zimním období je jeskyně zimovištěm netopýra řasnatého (pro veřejnost tedy uzavřena). Po svačině si děti mohli ještě koupit suvenýr v místním novém info stánku. V jeho suterénu jsme si prohlédli expozici o prozkoumávání těchto jeskyní a krátký film o práci potapěčů a jeskyňářů.

Cesta proběhla bez problémů, počasí nám také přálo. Dětem se výlet jistě líbil.smiley