Biologická olympiáda Rudolfa Kurky

Dva žáci osmých tříd, Anna Chmelová a Adam Hrbek, reprezentovali naši školu na 21. ročníku Biologické olympiády Rudolfa Kurky, kterou pro žáky základních škol pořádá Střední odborná škola ekologická a potravinářská ve Veselí nad Lužnicí. Tento rok se olympiáda konala 12. dubna 2023 a byla zaměřena na téma "Není dravec jako dravec". Již tradičně žáci soutěží ve dvou oblastech – botanické a zoologické. Botanickou kategorii reprezentovala Anna Chmelová, zoologickou kategorii Adam Hrbek. Celá soutěž se skládala z více disciplín, mezi nimi byla poznávačka v příslušném oboru, praktický úkol a teoretický test znalostí. Po absolvování soutěže škola připravila pro soutěžící velmi zajímavý program. Jednak to byla prohlídka areálu školy, chemických a biologických laboratoří, akvárií a terárií, jednak si zaměstnanci biologické ochrany letišť z Českých Budějovic připravili ukázku různých zástupců dravců, která proběhla na školním dvoře. Poté následovalo vyhlášení výsledků, Anna Chmelová obsadila deváté místo a Adam Hrbek třetí místo. Oběma soutěžícím k úspěchu gratulujeme!