Projektový den: Finanční gramotnost 1

Na projektový den finanční gramotnosti se děti dopředu těšily. Dobře věděly, že budou pracovat ve skupinách a tento typ práce je baví. Skupiny mají děti sestavené již od prvního ročníku a pracují se svými smyšlenými kamarády a jejich rodinami. Seznámily se tímto způsobem s Markem, Honzou, Ivanou, Klárou a s dvojčaty Veronikou a Romanem. Na začátku si děti připomněly veškeré informace, které o své rodině mají. Pak získaly další nové poznatky o kapesném a úsporách a vše si pečlivě zaznamenaly. Následovala prezentace před třídou. Všechny skupiny tuto úvodní část zvládly skvěle. Nejnáročnější část žáci měli ale teprve před sebou. Museli zkontrolovat Adamův rozpočet na školní výlet a pak zapisovat do tabulky příjmy a výdaje svých svěřenců během dvou měsíců. A to nebylo vůbec jednoduché, protože každá z pěti skupin pracovala s jinými údaji a navíc i samotné matematické výpočty nebyly pro třeťáky snadné, protože se pohybovaly v řádech stovek i tisíců. Po těchto složitějších úkolech přišly na řadu zábavné aktivity za odměnu: luštění křížovky s nápovědou a skládání a lepení rozstříhané bankovky. Nakonec všechny skupiny splnily veškeré úkoly správně.

Skupina, která si vedla nejlépe, byla odměněna pochvalouyes.