Projektový den: Finanční gramotnost 2

Celé dopoledne žáci strávili výukou finanční gramotnosti. Tématem tentokrát bylo nakupování. Žáci jako obvykle pracovali ve skupinách. V úvodní části si děti vylosovaly pracovní listy s obrázky různého zboží. Obrázky pak vybarvily, vystřihly a nalepily na čtvrtku, na kterou si nakreslily a pojmenovaly svůj obchod. Hotovou práci prezentovala každá skupina ostatním spolužákům. Následovalo luštění křížovky, které nebylo pro žáky vůbec jednoduché. S nápovědou se ale k tajence dopracovali úplně všichni. Poslední aktivitou bylo odhadování cen vylosovaného zboží. Všechny skupiny nejprve vyplnily tabulku o zboží (název, obrázek, odhadnutá cena), potom navštívily malý školní obchůdek, kde zjistily skutečné ceny. Bylo zajímavé porovnávat odhadnuté ceny se skutečnými. Na závěr žáci zhlédli dva krátké filmy, jeden o vzniku peněz, druhý o výrobě mincí.

Projektový den se dětem líbil, do práce se aktivně zapojili úplně všichni.