Školní výlet

Školní výlet obou prvních tříd do Tábora proběhl v úterý 29. května. Programem výletu byla návštěva Zoologické zahrady Větrovy. Zajímavostí je, že pro školy zde mají připravenou speciální nabídku. I my jsme tuto možnost využili a vybrali prohlídku s odborným průvodcem včetně komentovaného krmení zvířat. Průvodkyně nám ukázala celý areál zahrady, seznámila nás s vybranými druhy živočichů. Viděli jsme opravdu velký počet zvířat, např. opice, papoušky, sovy, pštrosy emu, vodní ptáky, kozy, prasata, jeleny, daňky, zubra, mývala, klokana, surikaty, velbloudy a také šelmy - lvy, vlky, rysa, fosu i medvědy. Největší úspěch u dětí měly jednoznačně surikaty, pozorovat je při krmení bylo poučné a zábavné zároveň. Po prohlídce si všechny děti pochutnaly na svačině, během prohlídky jim vytrávilo. Nakonec došlo i na nákup suvenýrů a zmrzliny.

Počasí nám přálo, nezmokli jsme, domů do Třeboně jsme se vrátili spokojení. Všem dětem se výlet líbil. smiley