Soutěž z pracovního vyučování: Velikonoční kraslice

Ve středu 21. března se v rámci pracovního vyučování děti věnovaly výrobě velikonočních kraslic. I když šlo jen o vajíčka z papíru, nebyla to práce jednoduchá. Žáci museli obkreslit šablonu, vystříhnout vajíčko a pak je trpělivě polepovat barevnými stužkami, knoflíky, flitry nebo jinými plochými ozdobami. Bylo nutné si dekor dobře promyslet, aby kraslice byla ozdobená souměrně. Všechny práce se nakonec povedly, ale jen 5 nejlepších bylo vybráno do školního kola. Autory nejzdařilejších výrobků byli Tomáš Filsak, David Pavlík, Eliška Máčková, Petra Zegermacherová a Eliška Pinterová. Ze soutěžních prací je uspořádána ve druhém patře nové budovy výstava. Další pěkná velikonoční vajíčka máme vystavená ve třídě.

Za týden 28. března těsně před velikonočními prázdninami byla soutěž ukončena předáním cen a diplomů vítězům. Z naší třídy byl nejúspěšnějším žákem Tomáš Filsak, který se umístil na 2. místě.

Tomáš Filsak vytvořil nej krásnější kraslici v naší třídě.