Čtenářský deník - termíny odevzdání knížek

Čtenářský deník - termíny pro odevzdání knížek
Jak jsem již informovala rodiče na KO a děti ve škole, děti odevzdají čtenářský deník vždy do učitého termínu.
Jedná se především o to, že dnes - 26.11. - nemá ani jednu knihu ve ČD za 3 třídu cca polovina třídy. Toto opatření se týká právě těchto dětí.

Zápisů v ČD má být za 3. třídu celkem 5, což vychází cca 1 kniha za 2 měsíce. Pokud mi dítě do této doby neodevzalo ještě ani jeden zápis v ČB, pochybuji, že do konce 1. pololetí (jak je psáno níže) bude mít najednou přečtěné 3 knihy.

Termíny pro odevzdání, po tomto termínu budou zapsány známky za ČD do ŽK:

do 7.1. - zápis s 1 a 2 knihou
do 1.3. - zápis se 3 knihou
do 22.4. - zápis se 4 knihou
do 3.6. - zápis s 5 knihou

Termíny se netýkají těch dětí, které již odevzdaly, či odevzdávají průběžně. Ti mají splněno.

Ve třetí třídě přečtou děti a zapíší do čtenářského deníku celkem 3 knihy ze seznamu (seznam obdržely a je k dispozici ve třídě na nástěnce) a 2 knihy dle vlastního výběru přiměřené věku.

Čtenářské deníky spolu s knihou mi mohou nosit průběžně během roku. Na konci 1. pololetí budou odevzdané ke kontrole 3 zápisy, na konci 2. pololetí 2 zápisy.

Čtenářský průkaz do školní knihovny je ZDARMA, knihovna je pro děti otevřená každý den v čase 7.40 - 7.55hod.

Jak psát čtenářský deník?

- Abychom měli hezký čtenářský deník, budeme pro každou přečtenou knížku potřebovat dvoustránku (pokud napíšeš více textu, tak samozřejmě další dvě strany). Všechno se nám na ní vejde, text i obrázek.
- Piš krásná písmena a snaž se, jak nejlépe dovedeš. V deníku budeš pokračovat i v dalších ročnících.
- Čtenářský deník mi odevzdej vždy s knížkou. Až jej pročtu, knížku ti vrátím zpět.

Co budeme psát?
1. Název knihy
2. Jméno autora (autorů)
3. Děj - stručný děj knížky. Napíšeme alespoň 6 hezkých vět. Čím více, tím lépe
J
4. Hodnocení - jaký je tvůj názor na knížku, co se ti na ní líbilo-nelíbilo. Pokud si nebudeš vědět rady, mamka s taťkou ti jistě poradí.
5. Obrázek - namaluj třeba hlavního hrdinu nebo to, co tě v knížce nejvíce zaujalo.