Školní výlet

Na školní výlet jsme se vydali 6.6.. Počasí nám přálo, tentokrát nepršelo. Autobusem jsme byli za půl hodinky v Nových Hradech.Obešli jsme si malé náměstí a vydali se k hradu. Tam jsme si na nádvoří nejprve dali malou svačinku, a potom už nás čekala prohlídka. Pro některé z nás to byla úplně první návštěva hradu (nebo zámku), a tak jsme nevěděli, jak se máme chovat, že na vystavené věci se nesahá. Pan průvodce nám ale vše vysvětlil a až na pár vyjímek jsme všichni pochopili. Prohlídka byla zajímavá, viděli jsme zbraně, erby, obrazy, prostřený stůl... . Mohli jsme si přivonět k buquoyské růži, která zrovna kvetla. Hodně se nám líbili i pantofle, které jsme si nazouvali přes boty. Po prohlídce jsme si někteří nakoupili suvenýry. A potom nás čekal první rozchod. Byl krátký, ale přece - bez dozoru jsme si mohli něco koupit, projít se. Paráda. Všichni jsme se včas vrátili na smluvené místo a nastoupili na cestu domů.