Historické ohlédnutí -1992 -2019/2020

Historie školního časopisu

• Školní časopis začal vycházet ve školním roce 1992/93 jako občasník pro žáky, rodiče a pedagogy školy. První čtyři roky neměl jméno, říkalo se mu prostě "Iks-ko". Vycházel občas, přibližně čtyřikrát ve školním roce.
  • Historické prní číslo se bohužel nezachovalo, nebo je tak dobře uložené, že se nám ho nepodařilo najít. Nejstarším dochovaným výtiskem je číslo 4. z roku 1993/94.
  • Od 5. ročníku (školní rok 1996/97) nese časopis název Školní Ďoubalíček. Název vymyslela tehdy funkční redakční rada. Tvořili ji převážně žáci 2. stupně školy pod vedením p.uč. R. Vopátkové, A. Zemánkové a V. Bicánkové. Časopis informoval o dění ve škole, uveřejňoval rovněž práce našich žáků.
  • Další změna jména časopisu se datuje osmým ročníkem (školní rok 1999/2000). Od té doby se jmenuje Dloubal. Asi podle toho, že do všeho tak trochu dloube. Obsahová nabídka se rozšířila o některé nové rubriky.
  • Desátý ročník (školní rok 2001/2002) znamená pro náš školní časopis další etapu vývoje. Vstoupil totiž do světa internetu. Od svého "papírového dvojčete" se liší pouze tím, že je elektronicky dobarven.
  • Jedenáctý ročník časopisu přináší opět novinky. Jsou jimi rozšířený obsah a hledání nového jména. Časopis vychází tímto ročníkem v rozsahu osmi stran a po několika pokusných číslech se jeho jméno ustálilo na IQ-čko.
  • Ve školním roce 2006/2007 má časopis malé jubileum, vychází již 15.rokem. Proto došlo k několika změnám. Hlavní změnou je koncepce - vznikly stránkové týmy, která mají na starosti své rubriky. Cílem časopisu je opravdově zapojit co nejvíce žáků do aktivit, které časopis pro své čtenáře pořádá.
  • Ve školním roce 2016/2017 již časopis bude vycházet 25.rokem. Má ucelenou redakční radu, kdy šéfredaktor je volen na dva roky, jeho zástupce má na starost akce časopisu, redaktoři mají své rubriky. Redaktoři pořádají akce pro žáky II. stupně.
  •  ve školním roce 2020/21 budou pravidelné schůzky redakční rady vždy první úterý v měsíci, bude zvolen nový šéfredaktor a jeho zástupce. Do našich řad přijdou noví redaktoři z řad šestých tříd. Časopis bude obsahovat již tradičního Žolíka.