Projektový záměr

1. Cíl projektu: zlepšení počátečního stavu vzdělávání v naší základní škole prostřednictvím nových metod a nástrojů. Toho bude dosaženo tvorbou a následným používáním nových metodických pomůcek a učebních materiálů ve výuce, metodickým vzděláváním a podpůrnými kurzy pro pedagogické pracovníky.

2. Pro všechny žáky školy budou vytvářeny podmínky pro rozvoj znalostí, schopností a dovedností v oblasti čtenářské, informační gramotnosti, ve využívání cizího jazyka (anglický jazyk, německý jazyk) a dalších přírodovědných předmětů, bude zkvalitněna výuka prostřednictvím využití digitálních technologií.

3. Bude podpořena příprava pedagogických pracovníků na vyučovací hodinu, a tak umožněno zavádění inovativních forem a metod do výuky v oblastech čtenářské, informační gramotnosti, ve využívání cizího jazyka (anglický jazyk    a německý jazyk) a dalších přírodovědných předmětů, bude zkvalitněna výuka prostřednictvím využití digitálních technologií.

4. Přínos zapojení se do projektu:

a) Pro žáky: využíváním nových metod a forem práce se výuka stane zábavnější, účelnější a zajímavější. Činnostní vyučování a „škola hrou“ vzbudí u žáků radost z práce a budou dosahovat lepších výsledků.

b) Pro učitele: vzděláváním v daných oblastech se učitelé zapojí do celoživotního vzdělávání. Používáním nových výukových materiálů učitelé budou používat i nové formy a metody práce, tím se zabrání ustrnutí na stereotypu. Nezajímavé není ani finanční ohodnocení zapojených pracovníků.

c) Pro školu: nové vzdělávací materiály, získání finančních prostředků na nákup pomůcek a digitální techniky, budování lepšího kreditu školy na veřejnosti.

V Třeboni 13.8.2012

Bc. Mgr. Jana Polčáková                                                                                            ředitelka školy