Zimní radovánky

K zimním radovánkám neodmyslitelně patří sníh, který se nám jaksi nedostával. Když nám konečně jednoho dne krajinu zasypal sníh, bylo z toho mezi dětmi opravdu pozdvižení. Na procházce jsme stavěli nejen sněhuláky, ale i různé "příšerky". Nouze nebyla ani o tradiční "koulovačku", kterou si užívali hlavně chlapci. Ve školním klubu jsme si také vyzkoušeli šití a vyšívání, a také jsme navštívili studovnu místní knihovny, kde se děti seznámily s tangramy. Tangram je čínský hlavolam, který má 7 geometrických tvarů, ze kterých lze sestavit mnoho obrazců. Děti to moc bavilo a byly moc šikovné. Na začátku ledna jsme ve školním klubu vyhlásili výtvarnou soutěž o nějkrásnější zimní obrázek. Technika byla libovolná. Podmínkou však bylo, ž obrázek musí být nakreslen ve školním klubu. Postupně se přihlásilo 10 dětí s nádhernými obrázky, které jsme si ve školním klubu vystavili a hlasovali jsme všichni pro ten úplně nejlepší, což bylo opravdu těžké. Konečné pořadí dopadlo takto:

1. místo - Dominika Pinterová, 4.B

2. místo - Eliška Nováková, 6.B

3. místo - Barbora Blažková, 4.B

Všem zúčastněným mockrát děkujeme.