Zimní pohár OVOV

19. 12. jsme se zúčastnili zimního poháru ve víceboji OVOV. V Českých Budějovicích na nás čekalo pět disciplín – trojskok, hod medicinbalem, sed-leh, švihadlo a dribling. Protože konkurence v jižních Čechách je vždy obrovská (letos 24 škol), odjížděli jsme s cílem být v první desítce. To se nám nakonec povedlo, skončili jsme devátí, čímž jsme si o dvě místa proti loňsku pohoršili. Ještě větší smutek jsme cítili, když přišly podrobné výsledky. Od třetího místa nás dělilo pouhých 1300 bodů, což při troše sportovního štěstí bylo v našich silách. Na druhou stranu vidíme, že se v disciplínách neustále zlepšujeme a snad to pro nás bude dostatečnou motivací do dalších závodů.

Za zmínku stojí srdnatý boj nováčků v týmu Adély Černé a Anny Wegenkittlové. V kategorii dívek 2004 pak celkové 8. místo Justýny Janouškové, v ročníku 2005 získala Tereza Wollnerová 7. místo, když ji od „bedny“ dělilo pouhých 100 bodů. Mezi chlapci sbírali zkušenosti nováčků Jan Podolák a Lukáš Karásek – oba se vešli do první patnáctky v kategorii 2005. Ostřílený borec Dan Pekař, který má již zkušenosti s republikovým finále skončil tentokrát v kategorii 2006 na 4. místě, když ho od třetího místa dělilo 200 bodů. Nutno říci, že bojoval i se zraněným kolenem a zejména s výkonem ve švihadle nemohl být spokojen. Benjamínek týmu Lukáš Hrabal obsadil v ročníku 2007 krásné páté místo, když ho také dělilo 200 bodů od stupňů vítězů.

Všem žákům velmi děkujeme a vážíme si jejich chuti reprezentovat naši školu a odevzdat vždy maximálně bojovný výkon.