Dům Štěpánka Netolického

Výtvarná dílna, dějepisná přednáška

Naše škola využila zajímavé nabídky Domu Š. Netolického a v měsíci lednu až březnu se pravidelně účastníme přednášek a výtvarných dílen. Přednášky se týkají gotického umění, místního Augustiánského kostela sv. Jiljí a Panny Marie královny a hlavně Mistra třeboňského oltáře.

Na žáky čeká vždy velmi dobře připravená přednáška s řadou obrazových ukázek, spojování legend s obrazy a vysvětlení významu barev, atributů v obrazech. V dějepisné části si většina dětí zopakuje umění gotiky, památky aj.

Výtvarná dílna je zaměřena na reprodukci Mistra třeboňského oltáře a jednotlivé obrazy: Kristus na hoře Olivetské, Kladení do hrobu, Zmrtvýchvstání. Žáci si tak v praxi vyzkoušejí, jak fungovaly řemeslné cechy.

Těchto přednášek se zúčastní i další třídy z I. a II. stupně a to v rámci těchto předmětů: Výtvarná výchova, Dějepis, Občanská výchova.

Obrazy, které ve výtvarné dílně vzniknou, budou vystaveny do konce měsíce února v prostorách galerie. M. Kukačková