ZŠ Třeboň Na sadech jede do Evropy

Tento projekt EU OPVK, výzva č. 56, byl podán v dubnu 2015 a v červenci byl přijat k financování.

V rámci projektu se v září 2015 uskuteční jazykově vzdělávací pobyt pro vyučující cizích jazyků základní školy. Dvě vyučující anglického jazyka se budou vzdělávat v Anglii, jedna v Rakousku. V říjnu 2015 se uskuteční jazykově vzdělávací týdenní pobyt pro žáky  základní školy v Rakousku ve Vídni a v listopadu pak v Anglii v Londýně.  Dvě skupiny – celkem 20 žáků – absolvují každá 9 hodin výuky německého nebo anglického jazyka v rakouské nebo anglické jazykové škole, seznámí se s Vídní nebo Londýnem a jejich pamětihodnostmi a reáliemi a vyzkouší si komunikaci v německém nebo anglickém jazyce v praktických situacích.

Všechny náklady – doprava, ubytování, stravování i jazyková výuka – jsou hrazeny z projektových finančních prostředků.

V rámci projektu dále škola získá 100 knih pro rozvoj čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.

Realizace projektu probíhá od 1. 8. do 31. 12. 2015.